اپلیکیشن Google Translate

اپلیکیشن google translate مترجم انلاین گوگل

 

Google Translate مترجم انلاین گوگل احتمالاً نیاز به معرفی ندارد. با داشتن این اپلیکیشن روی گوشی موبایل خود می‌توانید هر متنی را به ۱۰۳ زبان دنیا ترجمه کنید. این اپلیکیشن بدون اتصال به اینترنت می‌تواند ترجمه‌ی ۵۹ زبان را پوشش بدهد. با عکس گرفتن از متن یا استفاده از عکس‌های موجود در گالری می‌توانید ترجمه‌ی آن را به ۸۸ زبان دنیا بلافاصله در گوشی خود داشته باشید.

 

آموزش ترجمه متن به صورت آنلاین با مترجم گوگل ترنسلیت

برای استفاده از مترجم گوگل ترنسلیت می‌توانیم هم از موبایل و هم از کامپیوتر خود کمک بگیریم. در این بخش ابتدا به شرح کامل بهره‌گیری از مترجم گوگل ترنسلیت در کامپیوتر و بعد از آن، به نحوه بکارگیری آن در موبایل خواهیم پرداخت. برای استفاده از مترجم گوگل ترنسلیت در کامپیوتر کافی است وارد سایت گوگل شوید و عبارت «مترجم گوگل ترنسلیت» را تایپ کنید. با این کار، یک جدول به شکل تصویر زیر خواهید داشت که در کادر سمت چپ، لغت یا متن مورد نظر از زبان مرجع را وارد می‌کنید و در کادر سمت راست ترجمه آن‌را مشاهده خواهید کرد.

آموزش ترجمه متن به صورت آنلاین با مترجم گوگل ترنسلیت

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، کادر سمت چپ برای زبان انگلیسی و کادر سمت راست برای زبان فارسی تنظیم شده که البته ممکن است این تنظیمات برای شما قدری متفاوت باشد. برای ادامه کار بهتر است تنظیمات را مطابق تصویر بالا انجام دهید تا با یکدیگر به صورت گام به گام نحوه کار را مرور کنیم. با کلیک بر روی زبان در کادر سمت چپ، زبان مورد نظر خود را بر روی «English» مطابق تصویر زیر تنطیم کنید. همچنین اگر زبان مورد نظر را پیدا نکردید کافی است در کادر «Translate From»،‌ عبارت «English» را تایپ و بر روی زبان مورد نظر کلیک و به همین ترتیب در کادر سمت راست نیز زبان «Persian» را انتخاب کنید. تا اینجای کار تنظیمات یکسانی برای ادامه خواهیم داشت.

حال برای تمرین بهتر است با یک لغت شروع کنیم که برای این کار در قسمت «Enter Text»، عبارت «Periodic Table» را در نظر می‌گیریم. همانطور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، ترجمه این عبارت برابر با «جدول تناوبی» است. همچنین در پایین عبارت مورد نظر ما نیز، لغات یا عبارات مربوط به جدول تناوبی را مشاهده می‌کنید که با کلیک بر روی هرکدام، ترجمه آن ظاهر می‌شود. همچنین با کلیک بر روی آیکون بلندگو، تلفظ آن را دریافت می‌کنید.

دانلود برای iOS

دانلود نرم افزار

 

برنامه سودمند دیگر

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *